اگر از کاربران سایت اینستاگرام هستید، حتماً می‌دانید که اینستاگرام تعداد زیادی کاربر دارد؛ پیدا کردن کاربران به کمک نام یا حتی نام کاربری آن‌ها امری مشکل است و نمی‌توان به راحتی به کاربران دسترسی داشت.

مثلاً اگر بخواهید یک کاربر با استفاده از نام و نام‌خانوادگی آن فرد پیدا کنید، حتماً چندین نفر با همان نام کاربری می‌بینید که تنها در یک یا چند کاراکتر تفاوت دارند. حال فرض کنید که مدیریت یک صفحه مربوط به کسب‌وکار را برعهده دارید که به کمک آن محصولات یا خدمات خود را بازاریابی می‌کنید. اگر کاربر نتواند به راحتی شما را پیدا کند، افزایش فالوور شما با مشکل مواجه می‌شود.

به همین خاطر سایت اینستاگرام قابلیت جدید و بسیار کاربردی را ارائه کرده است که با استفاده از آن می‌توانید فرد موردنظر خود را به راحتی پیدا کنید. قابلیت نیم تگ در سایت اینستاگرام قابلیتی است که با استفاده از آن قادر به اسکن نام‌کاربری فرد موردنظر هستید و می‌توانید در کسری از ثانیه وارد پروفایل آن فرد شوید.

حال اگر شما هم مدیریت یک صفحه کسب‌وکاری را برعهده دارید که می‌خواهید کاربران شما را به راحتی پیدا کنند، می‌توانید از قابلیت نیم تگ سایت اینستاگرام استفاده کنید. در این مقاله قصد داریم به بررسی کامل این قابلیت و اهمیت آن در سایت اینستاگرام بپردازیم! اگر موفق هستید، در ادامه ما را همراهی کنید.

نیم تگ درسایت اینستارگرام (Instagram Nametags) چیست؟

تا کنون از کدهای QR استفاده کرده‌اید؟ کدهای QR به شما کمک می‌کنند تا بتوانید با اسکن یک تصویر که همان کد QR است، مستقیماً وارد بخش تعریف‌شده باشید! مثلاً اگر آن کد مربوط به یک سایت است، با اسکن این کد شما مستقیماً به آن سایت منتقل می‌شوید. نیم تگ هم دقیقاً چنین است؛ با استفاده از نیم تگ  سایت اینستاگرام شما به راحتی می‌توانید تصویری را در اختیار کاربران قرار دهید که با اسکن آن مستقیماً وارد پروفایل شما شوند.

سایت اینستاگرام  و کاربرد نیم تگ  چیست؟

با این روش دیگر نیازی نیست که کاربر در بخش جستجو، نام‌کاربری شما را سرچ کند تا وارد پروفایل شما شود! پیش از انتشار این قابلیت کاربران برای جستجوی یک فرد باید نام و نام‌خانوادگی آن فرد را به درستی تایپ می‌کردند تا آن شخص را پیدا کنند؛ حال اگر در نام کاربری آن فرد نقطه یا کاراکتر دیگری وجود داشته باشد، فرد جستجوکننده با چالش بسیار بزرگ روبرو می‌شود که نهایت ممکن است از پیدا کردن آن فرد صرف‌نظر کند.

چرا استفاده از نیم تگ اینستاگرام اهمیت دارد؟

بسیاری از مواقع با وجود آن که شما نام کاربری تان در سایت اینستاگرام خود را در سایر شبکه‌های اجتماعی یا سایت خود به اشتراک گذاشته‌اید، اما کاربران باز هم شما را دنبال نمی‌کنند؛ دلیل بسیاری از این کاربران سخت بودن پیدا کردن شما با استفاده از نام کاربری است.

مثلاً سایت‌های زیادی می‌بینیم که بر روی تصاویر پست‌های خود نام کاربری اینستاگرام را درج کرده‌اند اما هیچ کاربری صفحه اینستاگرام آن سایت را دنبال نمی‌کند. با استفاده از نیم تگ شما به راحتی قادر به پیدا کردن سایر افراد تنها با یک اسکن ساده هستید! کاربران کسب‌وکارتان هم هنگامی که می‌بینند شما نیم تگ را در اختیار آن‌ها قرار داده‌اید این کار هم از طریق اپلیکیشن و هم از طریق سایت اینستاگرام امکان پذیر است تا افراد، به راحتی شما را دنبال کنند و با این کار به افزایش فالوور اینستاگرام خود هم کمک می‌کنید.

نتیجه گیری:

این امکان که از آن برای معرفی پیج خودتان میتوانید استفاده کنید اما تا کنون به شخصه من ندیدم که کاربرد این آپشن در جامعه و در بین کاربران رواج داشته باشد.

این ممکنه به خاطر عدم شناخت کاربران از این گزینه باشه که منجر به عدم کارایی این گزینه شده است و شاید درآینده با توجه به سیاست های اینستاگرام  که در سایت اینستاگرام نشان داده می شود این ابزار کاربرد بیشتری پیدا کند اما در حال حاضر کاربرد زیادی بین کاربران این فضا نیست.

اما این گزینه درآینده نزدیک با توجه به کم حوصلگی کاربان کاربرد بیشتری پیدا کند تا دیگر نیازی به تایپ ای دی یک پیج نباشد و با یک اسکن ساده یتونید پیج مورد نظر رو پیدا کنید.

اگر اینستاگرام تا دوسال آینده همچنان بدون رقیب  با قدرت ادامه بده مسلما امکانات بسیار زیادی رو پیدا میکند.

سایت اینستاگرام  و کاربرد نیم تگ  چیست؟

توصیه میکنم حتما این مطلب رو که درباره تبلیغات در اینستاگرام بخونید

آمازون درباره اینستاگرام چه میگوید؟

بیشتر بخوانید  چگونه ربات افزایش فالوور اینستاگرام باعث نابودی می شود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + چهارده =

اینستاگرام