اینستاگرام و فوت و  فن تبلیغات حرفه ای

این روزها اینستاگرام بزرگترین رسانه برای نشان دادن محصولات و تبلیغات است. اگر به اثر معجزه آسای تبلیغ در آن اعتقاد ندارید، بگذارید به شما بگویم در همین لحظه که دست روی دست گذاشته‌اید، افراد زیادی دارند پول پارو می‌کنند و هر روز پولدار تر میشوند. پس به تبلیغات درآ ن ایمان بیاورید و آن را شروع کنید. ولی در نظر داشته باشید که برای تبلیغات در اینستاگرام و هزینه کردن برای آن باید خیلی هوشمند باشید. به هر حال هر بیزنسی باید هزینه های تبلیغاتی برای خودش داشته باشد تا بتواند هر روز قوی تر وقوی تر شود.
حالا بعد از همه این حرفها چطوری تبلیغ کنیم؟ اصلا چطوردر اینستاگرام تبلیغ کنیم که باعث افزایش فالوور شود و مشتری‌ها سراغمان ما بیایند؟ در صفحه خودمان تبلیغ کنیم یا تبلیغات خود را به یک سلبریتی در بسپاریم؟ شاید هم بهتر باشد از تبلیغات اسپانسری خود اینستاگرام استفاده کنیم؟ کدام یکی ابهتر است و بازدهی بیشتری دارد.
اینستاگرام و اجرای تبلیغات حرفه ای و ارزان
بگذارید به شما بگویم که حقیقت این است که همه آنها واقعا خوب هستند،همه مدل‌های تبلیغات در اینستاگرام مفید هستند و به کار می‌آیند. اما نکته مهم این است که بدانید کدام یکی بیشتر به کار شما می‌آید و تازه نکته مهم‌تر این است که کدام یکی با بودجه شما مناسب تر است.
مثلا تبلیغات اسپانسری اینستاگرام که توسط خود کمپانی اینستاگرام انجام می‌شود در ایران به سختی انجام می‌شود و هزینه آن هم به خاطر فاصله بین دلار و ریال بالاست. و یا مثلا تبلیغات اینفلوئنسرمارکتینگ که توسط افراد معروف یا سلبریتی‌ها اجرا می‌شود بیشتر برای بیزنس‌های بزرگ است و هزینه‌آن هم برای یک کسب و کار تازه پا گرفته زیاد است. ممکن است شما از آن دسته افرادی باشید که تازه کسب و کار خود را راه‌اندازی کرده‌اید و در این شرایط ذخیره کردن حتی مقدار کمی پول برای شما حیاتی است. ممکن هم هست که یک بیزنس خیلی حرفه‌ای داشته باشید که سالهاست از آن درآمد دارید و شما می‌خواهید با تبلیغات در اینستاگرام آن را گسترش بدهید. در هر صورت فرقی نمی‌کند.
من قصد دارم در این مقاله نوعی از تبلیغات در اینستاگرام را معرفی کنم که به درد همه می‌خورد و به کار همه ‌آید. از یک کسب و کار بزرگ واردات خودرو پورشه گرفته تا کسی که در خانه گردنبند دست‌ساز می سازد. همه شما می‌توانید با یک روش ساده ولی هوشمندانه کسب و کار خود را در اینستاگرام گسترش بدهید و فالوور جذب کنید. برای این کار فقط کافیست تا پایان این مقاله با من همراه باشید.
این روش جادویی تبلیغات کدام است؟
همانطور که گفتم می‌خواهم روشی را به شما معرفی کنم که هر کسی با هر میزان بودجه‌ای می‌تواند از آن استفاده کند، در اینستاگرام خودی نشان بدهد و افزایش فالوور داشته باشد. اما این روش جادویی که این همه درباره‌اش حرف زدم چیست؟ این روش جادویی تبلیغات اینستاگرام در پیج‌‌ها یا همان صفحات بزرگ است. یعنی شما یک بنر تبلیغاتی آماده می‌کنید و برای یک صفحه بزرگ در اینستاگرام می‌فرستید و آنها در ازای قرار دادن آن از شما پول دریافت می‌کنند. شاید فکر کنید که خب زحمت کشیدی این که گفتن نداشت! همه این را می‌دانند! اما…
اینستاگرام و اجرای تبلیغات حرفه ای و ارزان
اما نکته مهم این است که این دو مرحله، -یعنی آماده کردن بنر و انتخاب یک صفحه بزرگ- یک ریزه‌کاری‌های بسیار بسیار مهم دارد که در افزایش فالوور اینستاگرام شما تاثیر اعجاب انگیزی می‌گذارد. درست مانند قورمه‌سبزی. اگر جا نیفتاده باشد می‌شود آن را خورد و از گرسنگی نمرد، اما آن حس خوب خوشمزه را در آدم به وجود نمی‌آورد. پس با من همراه باشید تا سیر تا پیاز تبلیغ در پیج‌های بزرگ را برای شما بگویم. برای شروع بگذارید اصلا بگویم که به چه صفحه‌ای در اینستاگرام صفحه بزرگ می‌گوییم؟

صفحات بزرگ در اینستاگرام کدامند؟

حتما آن صفحات بزرگ را دیده‌اید که فالوورهای بسیار زیادی دارند؟ مثلا ۱۰۰K؟ یا ۲۰۰K؟ همانها که روز به روز در افزایش فالوور از دیگران سبقت می‌گیرند. به آنها صفحات بزرگ می‌گویند؟ خیر! تعجب کردید؟ حالا دیدید که من راست می‌گفتم و یک نکته‌هایی این وسط وجود دارد؟! ما به این صفحات اینستاگرام صفحات بزرگ نمی‌گوییم. زیرا عدد فالوور لزوما دلیل بر بزرگ بودن یک صفحه در اینستاگرام نیست. برای تبلیغ در صفحات بزرگ باید اول بتوانید صفحات بزرگ را شناسایی کنید. یک صفحه بزرگ دو ویژگی مهم دارد که من هر دوی آنها را برای شما توضیح می‌دهم.
۱) فالوورهای زیاد داشته باشد
بله قبل تر هم گفتم که عدد بزرگ نشان دهنده پر فالوور بودن یک صفحه نیست. بسیاری از پیج‌های اینستاگرام اقدام به خریدن فالوورهای فیک یا تقلبی می‌کنند. اگر به صفحه‌ای که فالوورهای فیک دارد تبلیغ بدهید، تبلیغ شما بازخورد خوبی نخواهد داشت چون اصلا دیده نمی‌شود. شما باید بتوانید تشخیص بدهید که آیا این عدد واقعی است یا خیر. فهمیدن این مسئله هم معمولا راحت است.یکی از کارهایی که شما متوجه این موضوع میشوید تعداد فالوور ها و مقدار لایک ها و کامنت های یک پیج است
من چند روش ساده یه شما یاد می‌دهم تا به هر صفحه‌ای که رفتید، اصلی و تقلبی بودن فالوورهای آن را تشخیص دهید.
تنها کافی است تعداد فالوورهای یک صفحه را در ۱۶% ضرب کنید. عدد به دست آمده باید تقریبا با تعداد لایک های زیر پست‌های همان صفحه برابر باشد. به زبان ساده بگویم که ۱۶% فالوورهای شما عکسهایتان را لایک می‌کنند. این عدد تقریبی است و ممکن است کمی بالا و پایین شود ولی بعد از مدتی دستتان راه می‌افتد و مثل آب خوردن فیک بودن فالوورها را در اینستاگرام تشخیص دهید. این مرحله اول بود.
ولی بعضی از پیج‌ها برای پست‌هایشان حتی لایک هم می‌خرند. پس به لیست فالوورهای صفحه مورد نظرتان بروید و آن را چک کنید. ببینید آیا بیشتر فالوورهای آن بدون عکس هستند؟ اگر اینطور بود پس حتما این صفحه فیک است.
حتی به بازدیدهای یک ویدئو هم اعتماد نکنید. چون بسیاری از پیج‌ها برای ویدئوهای خود بازدید هم می‌خرند. کلا بد زمانه‌ای شده است! پس تعداد فالوورها را با تعداد کامنت‌ها مقایسه کنید. کامنت‌ها را چک کنید. برای تعداد کامنت قوانین ضد و نقیضی وجود دارد و من نمی‌توانم یک قائده کلی به شما بگویم که ضرب و تقسیم کنید. اما خودتان اگر کامنت‌های صفحه‌ اینستاگرام را چک کنید، حس می‌کنید که با تعداد فالوورهایش تناسب دارد یا خیر. مثلا برای پیجی با ۵۵ هزار فالوور، داشتن سه تا کامنت کمی مشکوک است.
اینستاگرام و اجرای تبلیغات حرفه ای و ارزان
تبلیغات اینستاگرام

نکته آخر درباره تبلیغات اینستاگرام:

شما باید بدانید که چه تعداد بازدید برای تبلیغ مد نظرتان است.
 مثلا شما می‌خواهید تبلیغتان در اینستاگرام ۱۰۰۰ لایک داشته باشد.
 شما می‌توانید به یک پیج واقعی تبلیغ  بدهید که عکسهایش واقعا هزار لایک می‌خورد
 و یا می‌توانید تبلیغ خود را به یک پیج فیک بدهید که پست‌هایش ۲۰۰۰ لایک می‌خورد ولی ۱۰۰۰تای آن واقعی است.
در نهایت تصمیم با شماست. پس اگر برایتان مهم است،
اول واقعی بودن صفحه مورد نظرتان را چک کنید.
 به نظرتان فیک بودن یا واقعی بودن یک صفحه برای تبلیغات در اینستاگرام تاثیر دارد و یا نه مهم نیست؟
۲) تخصصی باشد
اگر به صفحات بزرگ در اینستاگرام نگاه کنید خواهید دید که بیشتر آنها تخصصی هستند. یعنی چه؟ یعنی اینکه در یک زمینه مشخص فعالیت می‌کنند. حالا فعالیت در یک زمینه خاص چه فایده‌ای برای ما و تبلیغ در اینستاگرام دارد؟ تخصصی بودن یک صفحه باعث افزایش فالوور اینستاگرام در آن صفحه می‌شود. اما نه یک افزایش فالوور معمولی…بلکه یک افزایش فالوور هدفمند! بگذارید خیلی ساده بگویم: صفحه تخصصی تبلیغات را هدفمند می‌کند. شما می‌فهمید که مخاطبان تبلیغتان در کدام صفحات متمرکز شده‌اند. مثلا وقتی یک صفحه در اینستاگرام فقط آموزش آشپزی می‌دهد و درباره غذاها توضیح می‌دهد، آدم‌هایی که طرفدار آشپزی هستند آن را فالو می‌کنند و همیشه پست‌هایش را می‌بینند. پس اگر شما یک رستوران تاسیس کرده‌اید یا سفارش ژله در منزلتان می‌گیرید، بهترین صفحه بزرگ در اینستاگرام برای تبلیغ شما همین صفحه آموزش آشپزی است. چرا؟ چون مخاطبین شما مشخص هستند و تبلیغ شما را دقیقا کسانی می‌بینند که آشپزی را دوست دارند.
در اینستاگرام برای هر تخصص و کسب و کاری چندین پیج پرفالوور و درست و حسابی وجود دارد. اگر پیج‌های بزرگ مورد نظر خود برای تبلیغ در اینستاگرام می‌شناسید که هیچ. ولی اگر حتی کمی شک دارید، پیشنهاد می‌کنم ریسک نکنید و حتما یک مشاوره تلفنی کوتاه هم که شده از آکادمی صادقی بگیرید. برای نمونه صفحه محمد امین کریم پور یکی از صفحات معتبر  و درجه یک برای تبلیغ در اینستاگرام است.

 

خب…اینها دو ویژگی مهم یک صفحه بزرگ در اینستاگرام بودند. سعی کنید قبل از تبلیغ در اینستاگرام حتما این دو مورد را درباره پیج‌هایی که برای تبلیغ مد نظرتان دارید بررسی کنید. حالا می‌رویم سراغ اینکه اصلا شرایط تبلیغ در پیج‌های بزرگ اینستاگرام کدام است.
اینستاگرام و اجرای تبلیغات حرفه ای و ارزان

شرایط تبلیغ در پیج‌های بزرگ اینستاگرام چیست؟

خب…تا اینجا متوجه شدیم که یک پیج بزرگ در اینستاگرام چه پیجی است و چه ویژگی‌هایی دارد. حالا باید چکار کنیم؟ قدم بعدی کدام است؟ قدم بعدی این است که با هزینه تبلیغات در اینستاگرام آشنا شویم تا یک تبلیغ درست و حسابی انجام دهیم. چون ما می‌خواهیم تبلیغمان برای ما افزایش فالوور در اینستاگرام بیاورد تا آنها از ما خرید کنند و پول را به جیب ما سرازیر کنند.

تبلیغات در صفحات بزرگ اینستاگرام به ۳ صورت انجام می‌گیرد:

۱) تبلیغات بنری در اینستاگرام

در این نوع تبلیغ در اینستاگرام منظور من از بنر، تنها عکس است، نه ویدئو.  شما یک بنر تبلیغاتی درست می‌کنید و به یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌سپارید. (راستی…تا یادم نرفته بگویم که نکته بسیار مهم در این نوع تبلیغات این است که طراحی بنر شما به اندازه صفحه‌ای که انتخاب می‌کنید مهم است. اگر بنر شما آن جذابیت لازم را نداشته باشد حتی اگر در بهترین و پرفالوور ترین پیج‌های اینستاگرام هم تبلیغ کنید خیلی تاثیری نخواهد داشت. اما اصلا نگران نباشید…برای ساختن یک بنر تبلیغاتی اصلا نیاز نیست که شما متخصص عکاسی یا گرافیست باشید. تنها کافی است مقاله رازهای طراحی بنرهای فوق‌العاده برای اینستاگرام را بخوانید). نرخ این نوع تبلیغ در اینستاگرام معمولا به صورت ساعتی محاسبه می‌شود و قرار دادن یک بنر تبلیغاتی در پیج‌های بزرگ اینستاگرام برای شما به شرح زیر آب می‌خورد:
صفحه هنرمندان محبوب یک صفحه معتبر در اینستاگرام است که بیشتر اوقات ویدئوهای تبلیغاتی هم می‌گذارد. می‌ توانید برای دیدن نمونه‌ی ویدئوهای تبلیغاتی در این صفحه جستجو کنید.

 

بیشتر بخوانید  تبلیغات اینستاگرام و فوت و فن هایش

۲) تبلیغات ویدئویی در اینستاگرام

همانطور که از اسم آن مشخص است، این مدل تبلیغات فقط مختص ویدئو است. یعنی شما یک ویدئو از کار خودتان می‌سازید و به صفحات بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌دهید. از آنجا که ویدئو با تبلیغات بنری کمی فرق دارد، نحوه محاسبه قیمت آن هم کمی فرق دارد. صفحات بزرگ اینستاگرام معمولا برای محاسبه قیمت تبلیغات ویدئویی دو پیشنهاد دارند:
روش اول دقیقا مانند تبلیغات ساعتی بنری است. یعنی شما ویدئوی خود را در یک صفحه بزرگ برای تبلیغ در اینستاگرام می‌گذارید و در ازای ۲۴ ساعت و یا مدت زمان مورد نظرتان برای آن هزینه می‌پردازید. قیمت‌ها تقریبا شبیه همان قیمت‌های تبلیغات بنری است.
در روش دوم هزینه تبلیغ در اینستاگرام شما بر اساس میزان بازدید آن محاسبه می‌شود. برای مثال شما می‌گویید که من برای ویدئوی خودم ۱۰۰۰ بازدید می‌خواهم و ادمین صفحه مورد نظر پس از از اینکه ویدئوی شما ۱۰۰۰ بازدید گرفت، آن را پاک می‌کند.

۳) تبلیغات استوری در اینستاگرام

تبلیغات استوری هم که همان تبلیغات در استوری است. در این مدل شما برای تبلیغ در اینستاگرام، بنر خود را به یک صفحه بزرگ می‌دهید تا برای ۲۴ ساعت آن را در استوری خود قرار دهد. تبلیغات در استوری بسیار مناسب کسانی است که محصولی برای فروش دارند یا می‌خواهند مخاطبان تبلیغ از وب‌سایتشان دیدن کنند. زیرا اینستاگرام به صفحاتی که بالاتر از ۱۰ هزار فالوور دارند، این قابلیت را داده است که در استوری خود لینک قرار دهند. بودن لینک در استوری افزایش فالوور اینستاگرام را بسیار موثرتر می‌کنند زیرا با بالا کشیدن لینک مستقیم به فروشگاه اینترنتی، وب‌سایت یا هر لینک دیگری وصل شوید.

اینستاگرام و اجرای تبلیغات حرفه ای و ارزان

حرف آخر
برای اینکه بتوانید در اینستاگرام محصولات یا خدمات خود را بفروشید در مرحله اول به افزایش فالوور نیاز دارید. چون زمانی که فالوورهای شما افزایش پیدا می‌کنند، احتمال اینکه مشتری شما شوند بیشتر میشود. و برای افزایش فالوور هم راه‌های بسیاری وجود دارد. من در این مقاله راهی را به شما معرفی کرده‌ام که راحت است و بسیار پولساز.تازه به کار همه هم می‌آید. زیرا فالوورها به سمت شما سرازیر می‌شوند و اگر کارتان خوب باشید حسابی مشتری شما می‌شوند. همانطور که دیدید قیمت‌ تبلیغ در صفحات بزرگ اینستاگرام اصلا بالا نیست. اما واقعا خیلی مهم است که یک صفحه خوب و مناسب را برای تبلیغ استفاده کنید. در هر کسب و کاری که هستید و با هر میزان بودجه ای حتما برای شما صفحات بسیار مناسبی وجود دارند که می‌توانید از طریق آنها تبلیغ در اینستاگرام انجام دهید. اگر خودتان این صفحات را میشناسید که هیچ. اما اگر سردرگم هستید و نمی‌دانید کدام را انتخاب کنید، همین الان تلفن را بردارید و با آکادمی تماس بگیرید. چون ما یک لیست بلند بالا و کامل از همه ‌ی صفحات بزرگ برای تبلیغ داریم. در هر زمینه‌ای که فکرش را بکنید.
نتیجه گیری کلی:
شما برای اینکه بتونید یک تبلیغ درست و اصولی داشته باشید اول از همه دست نگه دارید و قبل از شروع تبلیغ سری به پیجتان بزنید و خودتان از دید فالوورهایتان به پیج نگاه کنید آیا پست های شما  باعث میشه افراد جدیدتر جذب بشن یا نه آیا شما میتونید با محتوای درست افراد رو در پیج خودتون نگه دارید یا نه؟
بعد از اینکه خیالتون از بابت محتوا راحت شد حالا زمانیکه باید افراد زیادی با شما آشنا بشوند
برای تبلیغ خوب تمامی نکات گفته شده رذو مدنظر قرار بدید و با آزمون خطای کوچک شروع کنید تا ببینید نتیجه مناسب رو با کدوم یکی از روش های تبلیغیتون میدهد.
آموزش تخصصی تبلیغات در اینستاگرام
قسمت اول بودجه تبلیغاتی
قسمت دوم:در تبلیغات تیزر ویدئویی بهتره یا عکس وبنر
قسمت:به چه پیج هایی تبلیغ بدیم؟
قسمت چهارم:چگونه بعد از تبلیغ بیشترین فالوور رو بگیریم؟
قسمت پنجم:بعد از تبلیغات چه باید بکنیم؟
قسمت ششم:به پیج طنز و انگیزشی تبلیغ بدیم؟
قسمت هفتم:قیمت تبلیغات در اینستاگرام
مقالات مرتبط با تبلیغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =

اینستاگرام