آموزش هک اینستاگرام :

برای آموزش هک اینستاگرام باید بدانید که روش های زیادی برای هک وجود دارد که هر یک از این روش ها مزیت های بسیار زیادی دارد. کسانی که هکر اینستاگرام هستند به دلایل مختلفی این کار را انجام می دهند که یکی از آنها قدرت نمایی و دیگری فروش اکانت های هک شده می باشد. شما باید برای آموزش هک اینستاگرام با روش های مختلفی که در هک اینستاگرام وجود دارد آشنایی داشته باشید. برای اینکه آشنایی شما با این روش ها بیشتر شود در ادامه آموزش هک اینستاگرام با روش های مختلف را توضیح می دهیم.

مراحل و روش های آموزش هک اینستاگرام :

 همانطوری که بیان نمودیم برای آموزش هک اینستاگرام در ابتدا باید با روش های آن آشنایی داشته باشید که آنها عبارت می باشند از :

آموزش هک اکانت های اینستاگرام

  1. برنامه هک :

یکی از روش هایی که در آموزش هک اینستاگرام وجود  دارد و بسیاری از افراد از آن استفاده می کنند برنامه جاسوسی می باشد. برنامه هایی که برای هک اینستاگرام مورد استفاده قرار می گیرد متنوع می باشد و برای هک کردن باید آنها روی گوشی فرد مورد نظر نصب شود و با تنظیمات دستی که در آن وجود دارد می توان به صورت مخفیانه تمامی اطلاعاتی که قصد جمع آوری آنها را دارید به دست آورید. برنامه های ایرانی و خارجی بسیار زیادی برای این کار طراحی شده است که هر یک از آنها دارای ویژگی های خاصی می باشد.

  1. حمله فیشینگ :

یکی دیگر از روش هایی که در آموزش هک اینستاگرام باید با آن آشنایی داشته باشید حمله فیشینگ می باشد. در این روش هکر یک اکانت معتبر را می سازد ، و از فردی که می خواهد اینستاگرام او را هک کند می خواهد که وارد اکانت معتبر او شود و با یک سری تغییرات در آن اطلاعات خودش را روی آن صفحه وارد کند. در این صورت کاربر اطلاعاتی ندارد و به همین دلیل بر اساس دستورات هکر عمل می کند و هکر هم از این طریق تمامی اطلاعات آن فرد را جمع آوری می کند.

آموزش هک اکانت های اینستاگرام

 

 

پیشنهاد میکنم این مقالات را نیز بخوانید

ربات استوری عامل شکست پیج های بزرگ اینستاگرام

ربات بازدید استوری بلای خانمان سوز

  1. پسورد کرکر :

یکی دیگر از روش هایی که در آموزش هک اینستاگرام وجود دارد این روش ات که هکر سعی می کند اکانت و یا همان رمز عبور کاربر را که می خواهد او را هک کند به دست آورد. در این روش نیازی نیست به اینستاگرام کاربرد دسترسی داشته باشید، تنها با برخی از ابزارهایی که شکننده پسورد می باشند می توان اکانت کاربر را هک کرد. در این روش اگر کاربر از رمزهای پیچیده استفاده کرده باشد هکر نمی تواند پیج اینستاگرام او را هک کند، بنابراین اگر شما هم نمی خواهید توسط هکرها پیج اینستاگرام تان هک شود بهتر است پسوردهای پیچیده ای روی اینستاگرام خود بگذارید.

  1. با مهندسی اجتماعی :

یکی دیگر از روش های آموزش هک اینستاگرام  که هکر از آن استفاده می کند این روش می باشد. در این هکر اعتماد کاربر را به دست می آورد و می توانید با ترفندهایی که روانشناسی هستند موفق شود که پسورد اکانت کاربر را به دست آورد و از این طریق اطلاعات آن فرد را جمع آوری نماید.

برای ساخت یک پسوورد قوی میتوانید از سایت زیر استفاده کنید

ساخت پسوورد قدرتمند

چکار کنیم تا هک نشویم ؟

قبل از آنکه حساب اینستاگرامی تان به خطر بیافتد به فکر امنیت آن باشید. برای این کار دو راهکار مفید و کارآمد دارم.

۱ – انتخاب پسورد قوی : پسورد خود را ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ قرار دهید. رمز عبور بالای ۱۶ کاراکتر قوی ترین پسوردها به حساب می آید .

هر کسی که یک بار طعم تلخ هک اینستاگرام را چشیده باشد، کاری می‌کند که تجربه مذکور دیگر تکرار نشود و توصیه ما به شما هم مرور تمام موارد ذکر شده در این مقاله است.

رعایت نکات ایمنی فقط به اندازه به ذهن سپردن یک کلمه عبور سخت یا ۳۰ ثانیه صبر برای رسیدن پیامک رمز یکبار مصرف وقت می‌گیرد اما وقتی هک شدید، باید چند هفته منتظر بمانید تا اکانتتان باز گردد.

هم اکنون که از زحمت و سختی‌های این کار باخبر شده‌اید، به سرعت کلمه عبوری سخت و پیچیده انتخاب کنید و در منوی اینستاگرام به دنبال گزینه تایید دو عاملی باشید.

یک کلمه عبور ایده‌آل، حداقل از ۱۰ کاراکتر شامل اعداد، علامت‌ها و حروف بزرگ و کوچک تشکیل شده و کلمات عبوری همانند یک تا ۹ یا مثلا ردیف اول حروف کیبورد، اولین گزینه‌هایی هستند که یک هکر حرفه‌ای برای نفوذ به اکانت از آن‌ها استفاده می‌کند.

نکته مهم دیگر، عدم ارتباط کلمه عبور با شخص شما است. فراموش نکنیم هکرها، ما و عزیزانمان را زیر نظر دارند، اغلب نام دوستان، همسر یا فرزندان ما را می‌دانند و از آن برای هک اینستاگرام استفاده می‌کنند.

 

بیشتر بخوانید  آشنایی با عملکرد ربات اینستاگرام

کلمه عبورتان را مرتب عوض کنید

حتی پس از انتخاب کله عبور سخت، ممکن است آن را به کسی بگویید. فرض کنید به گوشی هوشمند دسترسی ندارید و می‌خواهید از والدینتان بخواهید با گوشی خود، وارد اکانتتان شده و پیامی را برایتان بخوانند. آن را پیامک می‌کنید؟ در تاکسی با صدای بلند فریادش می‌زنید؟ با ایمیل می‌فرستید؟

تمام این کارها اشتباه‌هایی رایج هستند که ممکن است به هک اکانت اینستاگرام منجر شود و برای جلوگیری از هک شدن در اینستاگرام، پیشنهاد می‌کنیم کلمه عبور خود را هر دو یا سه ماه یکبار عوض کنید. پیشنهاد من استفاده از سیستم های انتخاب تصادفی پسورد است که برای راحتی شما لینک این سیستم را برای استفاده آورده ام :

پسورد ساز تصادفی

۲ – فعال سازی تایید دومرحله ای :

در سیستم عامل iOS اپل، برای فعال کردن تصدیق هویت دومرحله‌ای ابتدا نرم‌افزار اینستاگرام را اجرا کنید و با ضربه زدن روی آیکون آدمک (Me) به بخش حساب کاربری خود بروید. سپس به‌منظور رفتن به منوی تنظیمات، آیکون چرخ‌دنده‌ (⚙) موجود در گوشه‌ی بالایی سمت راست را لمس کنید.

در سیستم عامل اندروید گوگل هم ابتدا آیکون آدمک را لمس کنید و سپس روی آیکون سه‌نقطه‌ی عمودی (⁝) واقع در گوشه‌ی بالایی سمت راست ضربه بزنید.

در صورتی که به شکل هم‌زمان دو یا چندین حساب کاربری را در نرم‌افزار اینستاگرام مدیریت می‌کنید، ابتدا باید حساب کاربری مورد نظر را با لمس همان بخش یادشده (Me) در حالت انتخاب بگذارید و باقی مراحل را ادامه دهید.

آموزش هک اکانت های اینستاگرام

حالا در هر دو سیستم عامل به زیرمنوی Two Factor Authentication مراجعه گنید و سپس گزینه‌ی Require Security Code را در حالت فعال قرار دهید.

 

پس از فعال کردن این ویژگی، پیامکی از طرف اینستاگرام که حاوی یک کد امنیتی ۶ رقمی است، برای کاربر ارسال خواهد شد. در صورتی که هیچ شماره تلفنی در حساب کاربری اینستاگرام خود معرفی نکرده باشید، نرم‌افزار به طور خودکار انجام این کار را از شما درخواست خواهد کرد.

ذخیره بکاپ کد های اکانت

همچنین منوی تایید هویت دو عاملی شامل بخشی تحت عنوان Backup Codes برای دریافت کدهای پشتیبان است تا در صورت دسترسی نداشتن به شماره‌ی موبایل و دریافت نکردن کد امنیتی، بتوان به اکانت اینستاگرام دسترسی داشت.

آموزش هک اکانت های اینستاگرام

در بخش Get Backup Codes دو گزینه برای پشتیبان‌گیری از کدهای پشتیبان وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به حساب کاربری خود بازگردید.

دو گزینه‌ی یادشده شامل کپی کدها (copy codes) و ثبت اسکرین‌شات (taking a screenshot) هستند. گزینه‌ی اول، ۵ کد دریافت شده را در حافظه‌ی کلیپ‌برد کپی می‌کند. پیشنهاد می‌کنیم  این کدها را در ایمیلی که ایجاد کرده‌اید، پیست کنید و برای خود بفرستید.

گزینه‌ی دوم یک اسکرین‌شات از کدهای پشتیبان را در بخش camera roll سیستم عامل iOS و در پوشه‌ی Pictures سیستم عامل اندروید ذخیره می‌کند. کاربران در صورت تمایل می‌توانند برای امنیت بیشتر، اسکرین‌شات ثبت‌شده را در خدمات پشتیبان‌گیری ابری مانند گوگل فوتوز (Google Photos)، دراپ‌باکس (Dropbox) یا وان‌درایو (OneDrive) ذخیره کنند.

کاربران همچنین می‌توانند در صورت نگرانی از به سرقت رفتن کدهای قبلی یا استفاده‌ی زیاد از آن‌ها، برای دریافت کدهای جدید درخواست کنند.

چرا تایید هویت دو عاملی مهم است ؟

تایید هویت دو عاملی به دلیل افزایش هرساله‌ی سرقت رمز عبور و هویت افراد، از اهمیت فراوانی برخوردار است. از طرف دیگر، با پیچیده‌تر شدن ابزارهای سرقت پسورد و نام کاربری میلیون‌ها نفر، این موضوع بیش از پیش اهمیت پیدا می‌کند.

مخصوصا زمانی که بیشتر کاربران از رمز عبور و نام کاربری یکسانی برای چندین خدمت آنلاین مختلف استفاده کنند، سرقت هویت‌ افراد ساده‌تر خواهد شد.

تاکنون با چندین مورد مختلف هک شدن حساب کاربری اینستاگرام مواجه شده‌ایم. به‌طوری که هکرها تصاویر شخص مورد نظر را حذف و تصاویر و لینک‌های اسپم خود را جایگزین آن‌ها کرده‌اند.

بیشتر این افراد در توییتر (twitter) خواستار کمک برای مرتفع کردن این مشکل هستند. متأسفانه پیام‌های مشابهی از این دست در توییتر فراوان هستند.

۳ – اکانت را خصوصی کنید ( Private account)

اگر اکانت اینستاگرام شما خصوصی باشد، عده کمی به فکر هک کردن آن می‌افتند چون از محتوای صفحه شما بی‌خبرند و پس از یکی دو بار بالا و پایین کردن صفحه، پی کار خود می‌روند.

اما اگر صفحه اینستاگرام شما باز باشد و هر کسی بتواند محتوای آن را ببیند، بیشتر در معرض هک اکانت اینستاگرام خواهید بود. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم در اولین اقدام، خود، خانواده و دوستانتان را از تیررس هکرها دور کرده و اکانتتان را خصوصی کنید.

آموزش هک اکانت های اینستاگرام

هک کردن، فرایندی یکباره و آنی نیست. هکرها معمولا سوژه خود را مدتی زیر نظر می‌گیرند و از طریق دوستان، خانواده، آشنایان و همکاران به کسب اطلاعات در مورد او می‌پردازند.

در نهایت، هک اطلاعات شخصی نیز با وجود آزاردهند بودن، پذیرفتنی‌تر از خسارت مالی یا جانی است و بد نیست بدانید موارد پرشماری گزارش شده که در آن، افراد نامتعادل با زیر نظر گرفتن پست‌های کاربر و اطرافیان او، متوجه سفر رفتن و خالی ماندن خانه شده و در غیاب او، دارایی‌اش را دزدیده‌اند.

۴ – از ابزار بلاک استفاده کنید

بلاک کردن، بی‌احترامی نیست. هیچ کس فردی را بی دلیل بلاک نمی‌کند و وقتی دلیل داشته باشد هم ادامه ارتباط دوستی و در جریان قرار گرفتن از روزمرگی‌های طرف، دیگر لزومی نخواهد داشت.

اگر اکانتتان را خصوصی کردید و فردی مشکوک به شما درخواست داد، می‌توانید درجا بلاکش کنید. اگر آشنا باشد، جای نگرانی نیست چون با ارسال پیام یا تماس تلفنی، شما را در جریان قرار می‌دهد و همه چیز با یک عذرخواهی ساده حل می‌شود.

اما اگر یک هکر یا فردی نامتعادل باشد، جلوی خطر هک شدن اکانت اینستاگرام را با یک حرکت رضایت بخش، می‌گیرید. اینستاگرام لیستی از افراد بلاک یا مسدود شده را در اختیار کاربر قرار می‌دهد و در صورت بلاک کردن اشتباهی فردی، می‌توان نام او را از این لیست حذف کرد.

۵ – دسترسی اپلیکیشن‌های دیگر را محدود کنید

بسیاری از اپلیکیشن‌ها هنگام نصب، از شما اجازه دسترسی به اطلاعات برنامه‌های دیگر همانند دوربین، مخاطبین، نقشه یا حتی اینستاگرام را می‌خواهند و بدیهی است که هر قدر برنامه‌های بیشتری را برای این کار آزاد بگذارید، بیشتر در معرض خطر هک اینستاگرام هستید.

بله، برنامه ضبط صدا اجازه دسترسی به میکروفون و برنامه پشتیبان گیری از مخاطبین، اجازه دسترسی به لیست مخاطبین شما را می‌خواهد. اما وقتی برنامه فندک زیپو یا گربه سخنگو از شما اجازه دسترسی به اکانت اینستاگرام‌تان را می‌خواهد، باید به آن مشکوک شوید.

در منوی تنظیمات اینستاگرام می‌توانید لیست برنامه‌های شخص ثالثی را که به اکانت شما دسترسی دارند، ببینید و با زدن یک گزینه، آن‌ها را به دلخواه محدود کنید.

 

بیشتر بخوانید  پست اینستاگرام در چنگ شدوبن

کسی از اکانت من استفاده کرده است؟

اگر تمام کارهای بالا را انجام داده‌اید و هنوز از بابت هک اکانت اینستاگرام نگرانید، می‌توانید به سادگی گزارشی از فعالیت اکانت خود مشاهده کنید.

در منوی حریم خصوصی و ایمنی، گزینه مشاهده اطلاعات حساب را انتخاب کنید (Settings > Privacy and Security > Access Data) و نگاهی دقیق به موارد ذکر شده در آن بیندازید.

در این لیست، اطلاعاتی همانند ورود و خروج، تغییر کلمه عبور، تغییر حریم خصوصی و فعالیت‌های مرتبط با استوری‌ها درج شده‌اند و اگر می‌بینید هشتگی وجود دارد که آن را دنبال نکرده‌اید، استوری‌هایی دیده شده که شما ندیده‌اید و یا تغییر غیرقابل توضیحی در مورد کلمه عبور یا ورود و خروج به اکانت می‌بینید، شخصی توانسته به اکانت شما نفوذ کند و در معرض خطر هستید!

آموزش هک اکانت های اینستاگرام

پس از هک شدن اکانت اینستاگرام چه کارهایی باید بکنیم؟

خب، بیاید فرض کنیم به دلیل رعایت نکردن موارد بالا، اکانت ما هک شده و رد فعالیت یک فرد ناشناس را در اطلاعات حسابمان دیدیم. در اولین قدم باید آرامشمان را حفظ کرده و با تصمیم‌گیری منطقی، بهترین راهکار را با توجه به وضعیتی که در آن گیر افتاده‌ایم اتخاذ کنیم و برای دریافت نتیجه امیدوار باشیم.

این دست اتفاقات برای بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی رخ می‌دهد و سرویس‌هایی همانند اینستاگرام برای آسایش کاربران خود، توجه ویژه‌ای به امنیت اطلاعات آن‌ها دارند.

اولین اقدام : کلمه عبورتان را عوض کنید

اگر فقط کلمه عبورتان تغییر کرده است، شانس آورده‌اید و کافیست به صفحه نخست اینستاگرام مراجعه کرده و گزینه فراموشی کلمه عبور (Forgot Password) را بزنید تا لینک انتخاب کلمه عبور جدید برایتان ایمیل شود. آن را بلافاصله باز کنید و با انتخاب کلمه عبوری متشکل از حروف، اعداد و علامت‌ها، اکانتتان را نجات دهید.

آموزش هک اکانت های اینستاگرام

با پشتیبانی اینستاگرام در تماس باشید

اگر هکرها پس از نفوذ به اکانت شما تمام اطلاعاتتان همانند نام کاربری، کلمه عبور، ایمیل و شماره تلفن را تغییر داده باشند، کار نجات دادن اکانت اینستاگرام سخت می‌شود و ممکن است چند هفته به طول بینجامد.

شمارش معکوس از زمانی آغاز می‌شود که اینستاگرام ایمیلی با موضوع تغییر یافتن ایمیل یا کلمه عبور به شما ارسال می‌کند.

در این ایمیل، لینکی برای بازگردانی یا بروزرسانی کلمه عبور قید شده که باید بلافاصله آن را انتخاب کرد. با این کار، تیم پشتیبانی اینستاگرام طی یک فرایند ارتباطی خودکار، با شما در تماس خواهند بود تا هویت شما را با اکانت هک شده، مطابقت دهند.

آموزش هک اکانت های اینستاگرام

از شما خواسته می‌شود تا کد احراز هویت ایمیل شده را با دستخط خود روی یک برگه کاغذ بنویسید، با قرار دادن آن کنار صورت خود، یک عکس ثبت کنید و آن را همراه نام دستگاهی که با آن وارد حساب خود می‌شدید، برای تیم پشتیبانی بفرستید.

از اینجا به بعد، روند کار دیگر در دستان شما نیست و باید صبر کنید تا اینستاگرام، در زمینه احراز هویت اکانتتان، تحقیق و بررسی کند اما در نهایت ایمیلی به شما ارسال می‌شود که گویای بازیابی اکانت با نام و مشخصات شما است و پس از چند هفته خون جگر خوردن، به نتیجه خواهید رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 4 =

اینستاگرام